poniedziałek, 17 września 2012

„W lesie macierzyńskim” – cykl spotkań dla Mam


Fundacja RoRo serdecznie zaprasza na nowy cykl spotkań dla Mam.
Macierzyństwo zwłaszcza na początku może być jak wejście do lasu – nieznanego, tajemniczego, bez odkrytych ścieżek i utartych szlaków. Po przez gąszcz różnych powinności (matki, córki, przyjaciółki, żony) można się pogubić i stracić wiele siły.

Nasz warsztat jest propozycją wspólnego oglądania tej zmiany jaka zachodzi w życiu kobiety po pojawieniu się dziecka. Nic nie wydaje się być takie jak przedtem, relacje z najbliższymi wchodzą na nowe, nieznane dotąd płaszczyzny. W grupie kobiet z podobnymi doświadczeniami ławiej jest wszystko poukładać i popatrzeć z boku.

Warsztat obejmuje 5 spotkań
 – na których zajmiemy się tym:
- jakie role pełnimy w życiu
- co jest dla nas ważne i jakie wartości kierują naszym życiem
- przyjrzymy się temu jak planujemy przyszłość i jakie są nasze cele,
- odkrywaniem naszej mądrości wewnętrznej i piękna.
Dodatkiem do naszych spotkań będą baśnie i opowieści które są niezgłębioną studnią mądrości i prawdy. Będziemy zachęcać do czerpnia z tej studni i do przeglądania się w lustrze jej wody.
Zapraszamy mamy małych dzieci (wiek 0-3 lata) do uczestnictwa w naszych warsztatach. Zapraszamy Mamy gotowe uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. Podczas zajęć dzieci są pod opieką mam, nie zapewniamy opiekunek.
Warsztat poprowadzi:
Jagoda Kędzierska – absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Mistrz NLP (certyfikat Polskiego Instytutu NLP), Trener dramy i Treningu Zastępowania Agresji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy grupowej i indywidualnej (socjoterapia). Psychoterapeutka NLP w trakcie certyfikacji. W pracy wykorzystuje baśnie, metody relaksacji i hipnozy. Obecnie w trakcie kursu z terapii systemowej. Mama 2-letniego Jerzyka i 5-letniego Wojtka.
Spotkania: raz w tygodniu, w czwartki, w godzinach 10.00 – 12.00, Klub Mam na Służewcu przy ul. Bartłomieja 3, pierwsze spotkanie 4 października.

Zapisy: Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod adresem warsztaty@fundacjaroro.org , w temacie maila prosimy wpisać „mama".
Warsztaty są bezpłatne, są częścią projektu "Moje Wierzbno, Mój Służewiec".
Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy.