niedziela, 10 czerwca 2012

„Akademia Liderek Ekonomii Społecznej” – rekrutacja do projektu

Organizujesz sąsiedzkie spotkania, motywujesz do wspólnej pracy mamy z piaskownicy, wspierasz w działaniu koleżanki z pracy … i chcesz dowiedzieć się jak robić to lepiej, wydajniej? Projekt „Akademia Liderek Ekonomii Społecznej” to propozycja dla Ciebie.

„Akademia Liderek Ekonomii Społecznej” to cykl bezpłatnych warsztatów dla kobiet z województwa mazowieckiego. To propozycja dla pań w każdym wieku, które na co dzień działają w grupach formalnych i nieformalnych na rzecz swojego otoczenia oraz poprawy sytuacji kobiet oraz chcą się w tę stronę kształcić.

„Chcemy wesprzeć kobiety, które posiadają potencjał do aktywnego działania na rzecz zmian w swoim lokalnym środowisku” – mówi Anna Buchmiet z Fundacji RoRo, koordynatorka rozpoczynającego się właśnie projektu Akademia Liderek Ekonomii Społecznej.

Komunikacja interpersonalna, zarządzanie projektami, autopromocja – to tylko nieliczne z zagadnień, które zgłębią przyszłe liderki. Do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych od 12 do 16 kobiet z województwa mazowieckiego (ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z niedoinwestowanych powiatów pozawarszawskich).

„Poszukujemy osób, które chcą działać na rzecz przedsiębiorczości społecznej, pracownic organizacji pozarządowych czy założycielek nieformalnych grup aktywnych w społecznościach kobiecych i pomóc im rozwijać swoje pasje, wskazując na praktyczne rozwiązania m.in. w zakresie tworzenia i zarządzania projektami związanymi z ekonomią społeczną.”

Zajęcia rozpoczną się pod koniec czerwca i będą trwać do grudnia. Obejmą osiem bloków tematycznych( 9 warsztatów weekendowych),  w sumie to 136 godzin warsztatów weekendowych pod okiem specjalistów.


Udział w projekcie jest bezpłatny, nie zwracamy kosztów podróży i zakwaterowania.Czytelnie podpisane zgłoszenia prosimy wysyłać do 13 czerwca 2012 roku na adres liderki@fundacjaroro.org
lub numer faksu 22 852 61 30 lub 22 857 30 03, lub dostarczyć do 13 czerwca do godziny 16.00 do Centrum Bartłomieja, ul. Bartłomieja 3, Warszawa, pokój nr 4.
Projekt realizowany jest w  w ramach powołanego partnerstwa na rzecz aktywizacji zawodowo – społecznej matek powracających na rynek pracy. Partnerstwo składa się z Fundacji RoRo, Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) oraz Centrum Bartłomieja działające przy OPS Mokotów

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2012.
Patronat medialny nad projektem objął portal www.ngo.pl i www.dzielnicarodzica.pl